Nemusíte se bát, opravdu se nejedná o nové pivo litovelského pivovaru, to bude podstatně silnější. To jenom já využil pěkné neděle a čtrnáct dní před akcí vyrazil na generální inspekci naší desetikilometrové trasy, která bude součástí Josefovského pochodu.
Jako start jsem si zvolil vlakovou zastávku v Troubelicích, kde bude i náš alternativní start. Do Dědinky jsem šel po silnici. Hned za vesnicí, jsem sice musel využít mobilní aplikace Mapy a ujasnit si polohu a směr, ale celkem v pohodě jsem postupným stoupáním kolem obory dorazil na vršek kopce nad Troubelicemi, pojmenovaným Račůvka. Vrchol je označen výškovým bodem, stolem a lavicemi a zejména kamenem, kde je vytesán název kopce a jeho nadmořská výška. Bohužel byl venku opar a viditelnost byla mizerná, i tak jsem si vychutnal pohled na největší vrchol našeho okolí Bradlo a kostel v Nové Hradečné se sousedícím vrcholem Hůrka, kde by se prý měl také nacházet kámen s vytesaným názvem.
Po chvilce rozjímání, jsem vyrazil směrem k Pískovu nad kterým se nachází rozcestí, kde už je turistická zelená. Po ní dojdete na Holubici největší vrchol této Pískovské pahorkatiny. Ta je součástí Úsovské vrchoviny, která potom spadá pod tu Hanušovickou. Po cestě jsem pořídil pár fotografií. Čas mě celkem tlačil a tak jsem vrchol jenom minul a po zelené dále postupoval směrem na Úsov. Ten jsem spatřil po dalším menším stoupání, včetně kaple Sv. Rocha a hájenky na Klučích. Více toho vidět nebylo i když z toho místa musí být vidět i pohádkový hrad Bouzov a kopce Mírovské vrchoviny, včetně slavné věznice a větrné elektrárny na vrcholu Jahodnice u Maletína.
Do Medlova jsem se vracel kolem Barbory, kde se v minulosti těžila železná ruda. Tahle část je zachycena na poslední panoramatické fotografii Jelikož celý týden mrzlo, byl terén pevný a pěkně se šlapalo. Věřím, že za čtrnáct dní bude počasí lepší a návštěvníci našeho pochodu si tuto přece jen zajímavou procházku ještě více užijí.