© 2023 by Nature Org. Proudly created with Wix.com

Jun 30, 2018

Moravská Třebová - rozhledna Pastýřka ( 516 m.n.m) 6/7/ 2018

3 comments

Začínají nám prázdniny. Mnozí z nás využijí tohle období pro zasloužený odpočinek a načerpání nových sil do další práce. I náš spolek přes prázdniny je více či méně v útlumu. Nicméně hned z kraje července nás čekají dva státní svátky, které letos vycházejí na čtvrtek a pátek, což zaručuje pořádně prodloužený víkend, čehož by byla škoda nevyužít. Proto navrhuji tip na pořádnou cyklovyjížďku do Moravské Třebové za účelem návštěvy místní rozhledny na Pastvisku zvanou Pastýřka ( 516 m.n.m. ). Konala by se v pátek 6 / 7 / 2018 na svátek Jana Husa.

http://www.moravskatrebova.cz/cs/turista/rozhledna-pastyrka.html

 

Bude se jednat o dálkový trek zhruba okolo 110 km s nastoupáním něco okolo 1500 m. Ze zkušeností, ale vím, že tomu se nedá moc věřit a že těch nastoupaných bude podstatně méně. Jelo by se na Městečko Trnávka, kde by zhruba po pětatřiceti kilometrech mohla být první přestávka . Poté budeme pokračovat směrem na Přední Arnoštov, za kterým odbočíme do lesa a budeme stoupat Čertovou roklí až k rozhledně.

https://www.turistika.cz/mista/peklo-a-certova-rokle-u-moravske-trebove/detail

V Moravské Třebové bude další přestávka. Ti z nás co sbírají turistické známky budou mít tady možnost se vyřádit, jsou zde myslím až čtyři známky. Navíc má známku ještě Městečko Trnávka. Po načerpání sil se vydáme do druhé poloviny treku. Určitě zajímavá bude návštěva kaple sv. Petra a Pavla v Petrušově, který se v současnosti přestavuje na obytnou chatu.

 

No a pak se dostaneme do míst nám dobře známých z pochodu Za Zvolskou labutí. Tentokrát však nebudeme šplhat na Kančí vrch, ale po cyklostezce se dostaneme nad Maletín, odkud sjedeme do Dolního Bušína na pivko.

http://www.bozenov.cz/restaurace

Závěr pak bude na pohodu Lupěné, Zábřeh, Lesnice, Leština s další zastávkou U Keprtů a po hrázi do Háje, Třeštiny, Polici, Klopinu a finále stoupání na Holubici a domů. Na konec přidávám ještě mapu treku

 

Tak nezapomeňte . Jelo by se v pátek 6. července ráno mezi 7 a 8 hodinou ( ještě upřesníme) . Ti co budou mít zájem, prosím zkontaktujte mě ať se můžeme domluvit. Počasí by mělo vyjít a únavu potom rozmasírujeme Voltarenem :-)))))))

 

 

 

Jun 30, 2018

Ahoj vypadá na super vyjížďku,já jsem bohužel na dovče,tak nemohu šlapat s Vámi.Jifka

Jul 5, 2018

Pro všechny kdo chce zítra jet, odjezd v 7:40 z autobusové zastávky před obecním úřadem v Medlově.

New Posts
  • Tak nám to letos uběhlo. Vzpomínáte jak jsme na začátku jara jeli do Rapotína na začátek turistické sezóny? No a máme tu už dopředu avizovaný konec. Sice je to na poslední chvíli, ale přece jenom organizujeme cestu do Olomouce, kde se letos koná 48. ročník turistického kultu Za posledním puchýřem . Tímto legendárním putovním závěrem sezóny letos KČT poctil Olomoucký kraj. Organizace se zhostil Klub Dobrý Hospodář Olomouc nám dobře známí z letošního Huzovského škopku nebo z návštěvy našeho Josefovského pochodu. https://www.puchyrolomouc.cz/ Pořadatelé nabízejí různou škálu tras vedoucí buď Litovelským Pomoravím nebo oblastí Nízkého Jeseníku. Nesnažil jsem se nic vymýšlet a navrhuji tuhle zajímavou variantu. Po registraci v Olomouci se přesuneme autobusem MHD na Svatý Kopeček. Tam musí u baziliky Nanebevzetí Panny Marie vzniknout společné foto. No a pak po zeleno červeném okruhu vyrazíme k telekomunikační věži nad Radíkovem. Tato věž bude pro tento víkend veřejnosti zpřístupněna a tak se nám nabízí vskutku originální příležitost vidět Olomouc jako na dlani. V chatě pod věží bude také kontrola, takže malé občerstvení bude také zajištěno. Dále bych byl pro aby se pokračovalo po zelené turistické značce přes Lošov do Velké Bystřice a podél řeky Bystřice už žlutou turistickou značkou do Bystrovan na zastávku MHD kde pochod ukončíme a přesuneme se do Olomouce. Celá trasa bude mít něco přes dvanáct kilometrů a v cíli pro nás pořadatelé nachystali odměnu v podobě pestré nabídky turistických předmětů ( výroční známky, pamětní listy, známky, placky apod. ). Tak komu se bude chtít jelo by se z autobusového nádraží přes Červenku 7:25. No a na závěr ještě mapu :
  • Cyklo sezóna 2019 jak se zdá je už nenávratně za námi. Podle mě byla nejúspěšnější v dějinách našeho Spolku. No a protože nechceme usnout na vavřínech, začal jsem si od srpna pohrávat s myšlenkou, že by jsme už další sezónu jezdili ve spolkových dresech. Na našem trhu je spousta firem co by výrobu dresů zajistila, ale jak se říká " proč chodit za kovaříčkem, když můžu jít přímo ke kovářovi " jsem po poradě s p. Hamplem z Bike sportu Mohelnice oslovil naši nejznámější firmu co se tímhle zajímá. Výroba cyklistického oblečení značky KALAS Sportswear probíhá výhradně v České republice s využitím nejmodernějších technologií. Dresy šijí ze špičkových funkčních materiálů dovážených především z Itálie, Německa, Francie nebo Švýcarska. Takže si myslím, že kvalita bude zaručena. Pojďme si tedy něco říci o další organizaci. https://www.kalas.cz/ To co vidíte je zhruba návrh sady dresů vytvořený v programu Kalas creator. Na finální podobě v této chvíli už pracují designéři táborské firmy. Na dres jsem umístnil loga firem, co nám pomáhají s našemi akcemi ( Josefovský pochod apod. ). Dres bude v barvách obce Medlov, tedy v červené a bílé, doplněný černou barvou. Na přední straně bude znak našeho Spolku. Na záda jsem umístnil logo Olomouckého kraje a naší internetovou adresu. No a na rukávech nejdete loga firem Unex, Melites, pivovar Litovel a znak obce Medlov. Firma Kalas disponuje dvěma různými sadami dresů. První PRO verze je určená pro profesioální sportovce , hlídající si každý kilogram. Druhá sada Elite je určená pro méně náročnější sportovce. Tím nechci říci, že se jedná o kvalitu Lídl. Je to pořád Kalas. Dojednali jsme možnost zaslání zkušební velikostní sady Elite. Takže nebude žádné měření krejčovským metrem, ale každý zájemce si vyzkouší a vybere svou velikost. Potom si už jenom podle katalogu vybere materiál a pošle peníze na účet Spolku a my dresy objednáme ( dodání dresů cca. 2 měsíce). Není potřeba si objednávat celou sadu. Můžete si vybrat jen to co budete chtít. To znamená, že třeba jenom dres, nebo vestu, nebo všechno apod. V případě nějakých nejasností mě kontaktujte a já vše milerád vysvětlím. Hned jak budeme vědět datum kdy přijde zkušební velikostní sada , Vás budeme včas informovat. Kalas nabídka muži 2020:  http://offers.kalaswear.eu/offers/show/11430?hash=c3254fb5b190d2549ce52a048079ee30&ver=2
  • Již po třetí vydáme na "Procházku za Svatomartinskou husou". Tentokrát traséři připravili trasu v délce 12 km, v okolí Litovle. Start je v Cholině a cíl je v Restauraci Stop u Sobáčova, kde je objednané sváteční menu. To bude připravené ve dvou variantách. Na akci jsme zajistili autobus, který nás dopraví do Choliny a také nás odveze domů. Termín přihlášení je do 31.10.2019. S přihlášením je nutné upřesnit, kterou variantu menu zvolíte. Další informace naleznete na letáčku k akci.