© 2023 by Nature Org. Proudly created with Wix.com

Jul 14, 2018

Zubatá žába - Bruntál, Slezská Harta, Medlov 28. 7. 2018

1 comment

Edited: Jul 17, 2018

Další prázdninovou projížďku jsme tentokráte naplánovali do drsného kraje plného vyhaslých sopek. Do kraje drsných lidí, kde prý údajně převládá spíše podzim a zima a na každém rohu na vás cení zuby žáby. Neodvážil se tady ukázat i samotný Železný Zekon ( ten dojel nejdále do Krnova) a normalizační popová hvězda Tomi Paci si raději nechal zlomit ruku než by se tu objevil. Ano mnozí už tuší, jedná se o Bruntál. Město které leží v Moravskoslezkém kraji v Nízkém Jeseníku a v jehož blízkosti se nachází vodní nádrž Slezská Harta, cíl naší akce.

http://www.mubruntal.cz/interaktivni%2Dmalovana%2Dmapa%2Dbruntalska/d-963981/p1=87399

http://www.zubatezaby.cz/

 

 

 

 

Jelo by se v sobotu 28. července z Červenky, přes Olomouc. Do Bruntálu potom jede rychlík. Po krátké prohlídce města, začneme hned z ostra a to výstupem podél křížové cesty na jednu z dominant města Uhlířský vrch, který se nachází u cesty mezi Bruntále a Kočovem.

 

http://www.mubruntal.cz/tipy%2Dna%2Dvylet/d-934281/p1=81974

 

Nedaleko Kočova navštivme Mezinu známou svými lávovými proudy a další možnou vrchařskou prémií a to Venušinou sopkou, no a po NS Po vulkanitech se dostaneme ke Slezské Hartě, kterou si takřka skoro celou objedeme. Myslím si že nás čekají nevšední zážitky a to jak z krajiny tak i ze samotné jízdy. Čeká nás skoro 100 km a o rovince to určitě nebude.

 

 

Možné zastávky nás čekají třeba v přístavišti Leskovec nad Moravicí, či v Roudně ( kdo chce může si dát třeba i rozhlednu na Velký Roudný) a nebo v Nové Pláni U Jelena.

 

Právě nedaleko Nové Pláně se nachází Karlovec. Jedna ze zatopených obcí z které dnes už zbyl jen kostel .Ten se rozprostírá na vyvýšeném místě a voda se sem nedostala. Foto z kostelem zdobí jako krajina i obrazovky ČT 1 a určitě zde musí vzniknout fotka, která bude zdobit i naši klubovnu.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Karlovec

 

Zpátky se vydáme na Břidličnou a Stránské. Nedaleko silnice mezi Stránským a Sovincem zůstaly ruiny kaple sv. Anny v zaniklé obci Hutov. Zde by mohlo vzniknout další skupinové foto. Určitě by to byl adrenalin. Kaple stojí na okraji lesa, nedaleko pastvin a přístup k ní je poněkud ztížený.

https://www.turistemedlov.cz/forum-1/recenze/kostel-sv-anny-hutov

 

 

A by těch kostelů nebylo málo, tak těsně než sjedeme dolů navštívíme Těchanov s dalším unikátem a to kostelem sv. Šimona a Judy. Cestou z Těchanova nás zajisté čeká jeden z nejkrásnějších sjezdů našeho okolí. V půli cesty budeme mít po levé ruce zajímavý výhled na Sovinec.

https://www.turistika.cz/mista/techanov/detail

 

Ještě než zveřejním mapu treku tak několik organizačních pokynů. Musím objednat přepravu skupin ČD a tak bych potřeboval kdyby se mi případní zájemci ohlásili nejpozději do čtvrtka

19. července, kvůli včasné rezervaci. Mapa treku se samozřejmě může změnit. Improvizace bude na místě a určitě se jí nebráníme a doufáme, že se jej naplno užijeme. Tak neváhejte a pojďte za naším dalším prázdninovým dobrodružstvím.

 

 

 

 

Jul 25, 2018

POZOR ZMĚNA

Musel jsem ustoupit přání Českých drah a proto odjíždíme z Červenky už 6 : 07 . Děkuji za pochopení .

 

 

New Posts
  • Tak nám to letos uběhlo. Vzpomínáte jak jsme na začátku jara jeli do Rapotína na začátek turistické sezóny? No a máme tu už dopředu avizovaný konec. Sice je to na poslední chvíli, ale přece jenom organizujeme cestu do Olomouce, kde se letos koná 48. ročník turistického kultu Za posledním puchýřem . Tímto legendárním putovním závěrem sezóny letos KČT poctil Olomoucký kraj. Organizace se zhostil Klub Dobrý Hospodář Olomouc nám dobře známí z letošního Huzovského škopku nebo z návštěvy našeho Josefovského pochodu. https://www.puchyrolomouc.cz/ Pořadatelé nabízejí různou škálu tras vedoucí buď Litovelským Pomoravím nebo oblastí Nízkého Jeseníku. Nesnažil jsem se nic vymýšlet a navrhuji tuhle zajímavou variantu. Po registraci v Olomouci se přesuneme autobusem MHD na Svatý Kopeček. Tam musí u baziliky Nanebevzetí Panny Marie vzniknout společné foto. No a pak po zeleno červeném okruhu vyrazíme k telekomunikační věži nad Radíkovem. Tato věž bude pro tento víkend veřejnosti zpřístupněna a tak se nám nabízí vskutku originální příležitost vidět Olomouc jako na dlani. V chatě pod věží bude také kontrola, takže malé občerstvení bude také zajištěno. Dále bych byl pro aby se pokračovalo po zelené turistické značce přes Lošov do Velké Bystřice a podél řeky Bystřice už žlutou turistickou značkou do Bystrovan na zastávku MHD kde pochod ukončíme a přesuneme se do Olomouce. Celá trasa bude mít něco přes dvanáct kilometrů a v cíli pro nás pořadatelé nachystali odměnu v podobě pestré nabídky turistických předmětů ( výroční známky, pamětní listy, známky, placky apod. ). Tak komu se bude chtít jelo by se z autobusového nádraží přes Červenku 7:25. No a na závěr ještě mapu :
  • Cyklo sezóna 2019 jak se zdá je už nenávratně za námi. Podle mě byla nejúspěšnější v dějinách našeho Spolku. No a protože nechceme usnout na vavřínech, začal jsem si od srpna pohrávat s myšlenkou, že by jsme už další sezónu jezdili ve spolkových dresech. Na našem trhu je spousta firem co by výrobu dresů zajistila, ale jak se říká " proč chodit za kovaříčkem, když můžu jít přímo ke kovářovi " jsem po poradě s p. Hamplem z Bike sportu Mohelnice oslovil naši nejznámější firmu co se tímhle zajímá. Výroba cyklistického oblečení značky KALAS Sportswear probíhá výhradně v České republice s využitím nejmodernějších technologií. Dresy šijí ze špičkových funkčních materiálů dovážených především z Itálie, Německa, Francie nebo Švýcarska. Takže si myslím, že kvalita bude zaručena. Pojďme si tedy něco říci o další organizaci. https://www.kalas.cz/ To co vidíte je zhruba návrh sady dresů vytvořený v programu Kalas creator. Na finální podobě v této chvíli už pracují designéři táborské firmy. Na dres jsem umístnil loga firem, co nám pomáhají s našemi akcemi ( Josefovský pochod apod. ). Dres bude v barvách obce Medlov, tedy v červené a bílé, doplněný černou barvou. Na přední straně bude znak našeho Spolku. Na záda jsem umístnil logo Olomouckého kraje a naší internetovou adresu. No a na rukávech nejdete loga firem Unex, Melites, pivovar Litovel a znak obce Medlov. Firma Kalas disponuje dvěma různými sadami dresů. První PRO verze je určená pro profesioální sportovce , hlídající si každý kilogram. Druhá sada Elite je určená pro méně náročnější sportovce. Tím nechci říci, že se jedná o kvalitu Lídl. Je to pořád Kalas. Dojednali jsme možnost zaslání zkušební velikostní sady Elite. Takže nebude žádné měření krejčovským metrem, ale každý zájemce si vyzkouší a vybere svou velikost. Potom si už jenom podle katalogu vybere materiál a pošle peníze na účet Spolku a my dresy objednáme ( dodání dresů cca. 2 měsíce). Není potřeba si objednávat celou sadu. Můžete si vybrat jen to co budete chtít. To znamená, že třeba jenom dres, nebo vestu, nebo všechno apod. V případě nějakých nejasností mě kontaktujte a já vše milerád vysvětlím. Hned jak budeme vědět datum kdy přijde zkušební velikostní sada , Vás budeme včas informovat. Kalas nabídka muži 2020:  http://offers.kalaswear.eu/offers/show/11430?hash=c3254fb5b190d2549ce52a048079ee30&ver=2
  • Již po třetí vydáme na "Procházku za Svatomartinskou husou". Tentokrát traséři připravili trasu v délce 12 km, v okolí Litovle. Start je v Cholině a cíl je v Restauraci Stop u Sobáčova, kde je objednané sváteční menu. To bude připravené ve dvou variantách. Na akci jsme zajistili autobus, který nás dopraví do Choliny a také nás odveze domů. Termín přihlášení je do 31.10.2019. S přihlášením je nutné upřesnit, kterou variantu menu zvolíte. Další informace naleznete na letáčku k akci.